• آدرس: تهران،سعدی شمالی،جنب مترو دروازه دولت،اول مفتح جنوبی،پلاک ۳۵ و ۳۷

  • مشاوره خرید و انتخاب در تمامی ساعات، حتی روزهای تعطیل

افترکولر دیزل ژنراتور (After Cooler) چیست؟ + نحوه کارکرد افترکولر دیزل ژنراتور (After Cooler) چیست؟ + نحوه کارکرد

افترکولر دیزل ژنراتور (After Cooler) چیست؟ + نحوه کارکرد

سه شنبه, 20 مهر 1400 ساعت 10:12
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در این مطلب توضیحاتی درباره ی افترکولر، نحوه ی عملکرد و تاثیر آن در بالا بردن راندمان موتور دیزل ژنراتور و سایر اطلاعات لازم را بیان کرده ایم، پس با ما همراه باشید.

افتر کولر چیست؟

افتر کولر از قطعات موجود در دیزل ژنراتور و نوعی مبدل حرارتی می باشد. افترکولر در دهانه ورودی سیلندر قرار گرفته و هوای خارج شده از توربو شارژ را قبل از ورود به درون سیلندر با استفاده از آب، هوای سرد و یا یخ، خنک می کند. این مواد خنک کننده درون محفظه آن قرار می گیرند و طی مکانیسمی که در ادامه مطلب آن را بیان می کنیم به خنک کردن و افزایش کارایی موتور دیزل ژنراتور، کمک می کند.

عملکرد افترکولر

محفظه افترکولر دارای لوله هایی بر روی دیواره ی خود است که آب و یا هوای سرد از داخل آن ها حرکت می کند و از این طریق به کاهش دمای هوای گرم فشرده شده و خارج شده از توربو شارژ پیش از ورود به سیلندر دیزل ژنراتور، کمک می کند. یکی از راه های افزایش راندمان موتور دیزل ژنراتور، پایین نگه داشتن درجه هوای متراکم شده ی خارج شده از توربو شارژ، پیش از ورود به سیلندر می باشد که بر کاهش مصرف سوخت (گازوئیل) و در نتیجه کاهش میزان آلایندگی گاز های خروجی می شود.

افترکولر چگونه باعث افزایش راندمان موتور می شود؟

هرقدر میزان احتراق درون موتور بیشتر باشد توان خروجی آن نیز افزایش می یابد. این کار مسلتزم ورود هوای بیشتری به درون سیلندر ها می باشد که برای افزایش میزان هوای ورودی باید حجم آن را کم کرد تا مقدار بیشتری از آن درون سلیندر قرار بگیرد که با استفاده از متراکم کردن آن با استفاده از خنک کننده های افترکولر، می توان این امر را انجام داد.

تفاوت بین اینترکولر و افترکولر

تفاوت بین اینتر کولر و افتر کولر

اگرچه افترکولر و اینترکولر عملکرد مشابهی دارند اما تفاوت هایی باهم دارند. افتر کولر یک مبدل حرارتی می باشد که به خنک کردن هوای خروجی از توربو شارژ می پردازد، اما اینترکولر قطعه ای است که به کمپرسور هوا متصل است و هوا را قبل از ورود به موتور، خنک می کند.

قیمت افترکولر

موارد مختلفی روی قیمت نهایی افتر کولر تاثیر گذار هستند. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید از واحد فروش فروشگاه دشت نور راهنمایی های لازم را به دست آورید. کارشناسان مجرب ما آماده راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما درباره ی افتر کولر و قیمت آن هستند.

سوالات متداول

  1. دمای نرمال موتور دیزل ژنراتور چقدر است؟

    موتور های دیزلی در دمای 100 درجه ی آب و دما های بالا باعث آسیب به سیلندر می شوند. پس در حالتی که دمای آن به 95 درجه برسد، فعالیت ژنراتور دیزلی باید متوقف شود و یا بار وارده را کاهش دهند. ترجیح داده می شود دمای دیزل ژنراتور تقریبا 80 درجه باشد و از 95 درجه تجاوز نکند.
  2. کدام مایع خنک کننده در دیزل ژنراتور استفاده می شود؟

    آب رایج ترین مایع خنک کننده مورد استفاده در موتور های دیزلی است. با این حال، آب امکان خوردگی، ته نشینی مواد معدنی و منجمد شدن را فراهم می کند. در جایی که موتور ها در معرض دمای نزدیک صفر یا زیر دمای انجماد قرار می گیرند، باید یک ضد یخ مانند اتیلن گلیکول یا پروپیلن گلیکول اضافه شود.
  3. محل قرارگیری افتر کولر در دیزل ژنراتور کجاست؟

    افترکولر در موتور دیزل ژنراتور در کنار رادیاتور قرار می گیرد.
خواندن 344 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

برند های ویژه