چهارشنبه, 11 خرداد 1401 ساعت 12:26
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

7 مزایای ژنراتورهای دیزلی قابل حمل که پیش از خرید باید بدانید + نکات مهم

مطالعه این مطلب 3 دقیقه زمان نیاز دارد

دسترسی سریع به عناوین این مطلب

چکیده مطلب

برق یک بخشی ضروری از زندگی روزمره برای همه است، از بزرگ‌ترین کسب و کار گرفته تا متوسط‌ترین و کوچک‌ترین آنها. تعداد کمی از مردم اهمیت داشتن یک ژنراتور پشتیبان را برای حفظ جریان برق حتی در زمان قطع برق یا بحران‌های مشابه می‌دانند.
داشتن یک دستگاه پشتیبان می‌تواند کسب و کار شما را فعال و خانه را در شرایط راحت نگه دارد. سؤال این است که کدام نوع ژنراتور برای نیازهای شما مناسب‌تر است و چگونه انتخاب بهتری داشته باشید.
در این مطلب مختصر و مفید با دشت نور همراه باشید تا یکی از انواع رایج و کارآمد ژنراتور، یعنی ژنراتور اینورتر یا قابل حمل را بشناسید و با مزیت های آن آشنا شوید.

چه چیزی ژنراتورهای قابل حمل را تبدیل به یک انتخاب خوب می‌کند؟

هر نوع ژنراتوری، برق را برای فعال نگه داشتن کسب و کار و روشن نگه داشتن تجهیزات برقی، تأمین می‌کند. با این حال، یک دیزل ژنراتور قابل حمل چندین مزیت قابل توجه نسبت به رقبای بنزینی خود دارد. در اینجا فقط چند دلیل برای در نظر گرفتن خرید دیزل ژنراتور به عنوان یک انتخاب وجود دارد که در ادامه برایتان شرح داده ایم.

7 مزیت دیزل ژنراتور قابل حمل

مزایای ژنراتورهای قابل حمل دیزلی

از جمله مزیت های این نوع دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. قدرت بیشتر، موتور کوچک‌تر

  موتورهای دیزلی قادر به تولید قدرت بسیار بیشتری نسبت به موتورهای گاز طبیعی با همان اندازه هستند. از آنجایی که دیزل ارزش انرژی بالاتری نسبت به گاز طبیعی دارد، در مقایسه با گاز طبیعی، توان بیشتری را می‌توان از یک موتور کوچک‌تر تولید کرد. هنگامی که یک ژنراتور گاز طبیعی را با یک مدل دیزل مقایسه می‌کنیم، یک دیزل معمولاً دو برابر مقدار معادل موتور گاز طبیعی خروجی می‌دهد.
 2. نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر

  ژنراتورهای دیزلی دارای موتورهایی با ساختار متفاوت از انواع دیگر ژنراتورها هستند. مهم‌تر از همه، مدل‌های دیزلی شمع یا کاربراتور ندارند. این نوع طراحی، موتور را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند و تنها به تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و سوخت‌گیری برای کارکردن ژنراتور نیاز دارد. یک ژنراتور با سوخت دیزل واقعاً یک راه حل ساده و آسان است.
 3. مدت زمان روشن ماندن طولانی‌تر

  ژنراتورهای دیزلی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که مقدار قابل توجهی توان را برای مدت طولانی تأمین کنند. به دلیل طراحی کارآمد موتور و مصرف سوخت، موتورها می‌توانند بسیار طولانی‌تر از یک موتور بنزینی استاندارد کار کنند. این یکی از دلایل بسیاری است که چرا یک ژنراتور قابل حمل یک انتخاب عالی برای منبع تغذیه بدون وقفه است، حتی اگر شبکه برق قطع شده باشد.
 4. گزینه ایمن‌تر

  ژنراتورهای بنزینی، همانطور که قبلاً ذکر شد، برای ادامه کار نیاز به سوخت گیری مکرر دارند. فرایند سوخت گیری شما را به طور منظم در معرض بنزین قرار می‌دهد و بنزین به طور خطرناکی قابل اشتعال است. سوخت گیری‌های مکرر احتمال حادثه و خطرات مرگبار را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر، موتور دیزل نه تنها به سوخت گیری کمتری نیاز دارد، بلکه سوختی مصرف می‌کند که به مراتب کمتر از بنزین قابل اشتعال است. انتخاب یک موتور دیزلی خطر ایجاد حوادث را کاهش می‌دهد.
 5. موتورهای بی‌صداتر

  موتورهای دیزلی مدرن صدای بسیار کمتری نسبت به مدل‌های دیزلی قدیمی یا حتی موتورهای بنزینی اخیر تولید می‌کنند. موتورهای دیزلی به دلیل راندمان بالاتر، به قدرت کمتری نیاز دارند و بنابراین بسیار بی‌صداتر از ژنراتورهای رقیب کار می‌کنند. اجازه ندهید خانواده یا مشتریان شما در معرض سر و صدای دائمی ژنراتور قرار گیرند، از مدل ساکت‌تری استفاده کنید و به خودتان آرامش بدهید.
 6. سود کنید.

  می‌توانید از دیزل ژنراتور قابل حمل خود سودی دریافت کنید. هنگامی که دیگر به آن نیاز ندارید یا می‌خواهید آن را تعویض کنید و مدل بهتری خریداری نمایید، آن را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا ژنراتور در شرایط خوبی است یا خیر. افرادی که قصد خرید ژنراتور دست دوم را دارند، قیمت مناسبی را برای ژنراتورهای کارکرده که سالم هستند و شرایط خوبی دارند به خصوص برای ژنراتورهای دیزلی به این دلیل که طول عمر آنها طولانی است، پرداخت خواهند کرد.
 7. کارایی

  در نهایت همانطور که در بالا ذکر شد، دیزل ژنراتورها موتورهای بسیار کارآمدی هستند. موتورهای ساده‌تر آنها به راحتی قابل تعمیر بوده و می‌توانند حتی در دمای سرد مقاومت کنند تا کسب و کار و تجهیزات برقی شما را فعال و روشن نگه دارند. هزینه کمتری برای سوخت خرج خواهید کرد و موتور دستگاهتان استهلاک و فرسودگی کمتری خواهید داشت، زیرا لازم نیست به سختی کار کند.

سخن آخر

داشتن یک ژنراتور برای مواقع اضطراری یک انتخاب عالی برای صاحبان مشاغل و صاحبان خانه است. چرا انتخاب بهتری نداشته باشید و یک ژنراتور با موتور دیزلی خریداری نکنید؟
افزایش کارایی و عملکرد ارزش آن را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با دشت نور تماس گرفته و با کارشناسان متخصص ما مشورت داشته باشید.

خواندن 506 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.