پنج شنبه, 23 تیر 1401 ساعت 13:39
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

ژنراتور سازگار با CARB چیست؟ | تفاوت بین CARB و EPA

ژنراتور سازگار با CARB چیست؟

ژنراتور سازگار با CARB چیست؟

سازگار با CARB به این معنی است که تجهیزات شما مطابق با استانداردهای فعلی انتشار آلاینده‌های هوا که توسط CARB و یا تعیین شده EPA است، باشد.
CARB مخفف آژانس حفاظت از محیط زیست به نام هیئت منابع هوایی کالیفرنیا است. تمرکز این آژانس بر کاهش مؤثر آلاینده‌های هوا برای محافظت از سلامت عمومی، رفاه و منابع زیست محیطی است.
بنابراین، انتشار گازهای گلخانه‌ای که با موتورهای تجهیزات برقی کوچک مرتبط است، مانند موتورهایی که برای کارکرد ژنراتورها استفاده می‌شوند، تحت دستورالعمل‌های آن قرار می‌گیرند. محصولات منطبق با CARB موتورهایی دارند که استانداردهای دقیق‌تری برای کیفیت هوا دارند. این امر باعث می‌شود که استفاده از موتور سازگار با CARB برای اکثر مردم جذاب‌تر شود.

تفاوت بین CARB و EPA چیست؟

اگرچه بیشتر کشورها از دستورالعمل‌های آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) پیروی می‌کنند، اما انطباق با CARB معمولاً سختگیرانه‌تر است. انطباق با CARB در ایالت کالیفرنیا اجباری است در حالی که انطباق با EPA تمام ایالت‌های ایالات متحده را پوشش می‌دهد.
اختیارات اجرایی EPA شامل جریمه، تحریم و سایر اقدامات است. این آژانس همچنین با صنایع و تمام سطوح دولتی در طیف گسترده‌ای از برنامه‌های داوطلبانه پیشگیری از آلودگی و تلاش‌ها برای صرفه جویی در انرژی همکاری می‌کند.

چرا رعایت CARB مهم است؟

هنگامی که یک موتور سوخت‌های فسیلی (بنزین، گازوئیل یا پروپان) را می‌سوزاند تا از طریق فرایند احتراق داخلی به انرژی تبدیل شود، انتشارات نامطلوبی مانند سموم و ذرات ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، انتشار گازهای گلخانه‌ای به کیفیت هوا آسیب می‌رساند که به نوبه خود به کیفیت زندگی آسیب وارد می‌کند. از دهه 1990، مقررات از کارخانه‌ها و وسایل نقلیه به موتورهای کوچکتر، مانند موتورهای موجود در ژنراتورها، گسترش یافت.

تفاوت موتور سازگار با CARB و موتور غیر سازگار با CARB

موتورهای غیر منطبق با CARB فرایند صدور گواهینامه را طی نکرده‌اند. ممکن است آنها با برخی از مقررات CARB منطبق باشند، اما سازنده مراحلی را برای سازگاری با CARB طی نکرده است. اگر رعایت این امر در ایالت شما واجب است، بهتر است یک ژنراتور سازگار با CARB خریداری کنید.

چه ایالات دیگری با CARB سازگار هستند؟

چندین ایالت استانداردهای کالیفرنیا را پذیرفته‌اند. این ایالت‌ها شامل کلرادو، کانکتیکات، دلاور، مین، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، نیومکزیکو (سال مدل 2011 و جدیدتر)، نیویورک، اورگان، پنسیلوانیا، رود آیلند، ورمونت، و واشنگتن (سال مدل 2009 و جدیدتر) و همچنین منطقه کلمبیا هستند.

اگر ژنراتور من با CARB سازگار نباشد چه؟

ژنراتورهای غیر منطبق با CARB را می‌توان در کالیفرنیا استفاده کرد، اما نمی‌توان آنها را فروخت.
شما باید قوانین محلی یا ایالتی دستگاه مورد نظر خود را بررسی کنید. هنگامی که قصد خرید ژنراتور را دارید، به دریافت ژنراتور منطبق با CARB نیاز خواهید داشت.

آیا یک ژنراتور سازگار با CARB بهتر است؟

اگر از ژنراتور قابل حمل سازگار با CARB استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شده باشید که کارآمدتر و تمیزتر از ژنراتورهایی که با CARB سازگار نیستند، کار می‌کند. ژنراتور گازهای گلخانه‌ای، سموم و ذرات مضر کمتری تولید می‌کند و منجر به کیفیت هوای پاک‌تر و ایمن‌تر می‌شود.

ژنراتوری که دارای گواهینامه CARB نباشد را نمی‌توان در کالیفرنیا خریداری کرد.

حتی اگر در کالیفرنیا زندگی نمی‌کنید، بررسی گواهینامه CARB همچنان مفید است. تایید نشانه خوبی است مبنی بر اینکه یک ژنراتور خاص نسبت به ژنراتورهای غیر تایید شده توسط CARB، دودهای آلاینده کمتری تولید می‌کند.

خواندن 749 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.