• آدرس: تهران،سعدی شمالی،جنب مترو دروازه دولت،اول مفتح جنوبی،پلاک ۳۵ و ۳۷

 • مشاوره خرید و انتخاب در تمامی ساعات، حتی روزهای تعطیل

کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور چیست؟ | قیمت و کاربرد + مشخصات کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور چیست؟ | قیمت و کاربرد + مشخصات

کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور چیست؟ | قیمت و کاربرد + مشخصات

سه شنبه, 20 مهر 1400 ساعت 09:13
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

آیا به دنبال تهیه کانوپی سایلنت می باشید؟ در رابطه با آن چیزی شنیده اید؟ کاربرد ها و مزیت های آن کدام اند؟ آیا می دانید که استفاده از آن چه مزیت هایی دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با کانوپی سایلنت آشنا شوید.

کانوپی سایلنت چیست؟

کانوپی سایلنت چیست؟

دستگاه دیزل ژنراتور به دلیل حرکات قطعات مکانیکی موتور آن صداهای بلندی ایجاد می کند که برای گوش انسان آزار دهنده است به همین منظور برای کاهش صدای آن از اتاقک عایق فلزی و یا کامپوزیتی به نام کانوپی سایلنت استفاده می شود که بر روی شاسی دیزل ژنراتور نصب می گردد.
کاربرد دیگر این اتاقک، محافظت از دیزل ژنراتور در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و باد می باشد که به کاهش سرعت فرسودگی و افزایش طول عمر دستگاه کمک می کند.

مزایای استفاده از کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

استفاده از کانوپی برای دستگاه دیزل ژنراتور به علل مختلفی مهم است و مزایای زیادی دارد که در اینجا برخی از مزایای آن را معرفی می کنیم:

 1. کانوپی سایلنت باعث کاهش صدای دیزل ژنراتور تا 75 دسی بل می شود و تنها راه حل موجود برای کاهش صدای آن است. (صدای تولیدی دیزل ژنراتور 104 دسی بل است.)
 2. در مناطق گرمسیری به خنک شدن دستگاه دیزل ژنراتور کمک می کند.
 3. در آب و هوای بارانی و برفی از دستگاه در برابر رطوبت محافظت می کند.
 4. در مناطقی که گرد و خاک زیادی دارند مانند معادن سنگ و آهک، از دستگاه در برابر گرد و غبار محافظت می کند.
 5. باعث افزایش طول عمر دستگاه دیزل ژنراتور و محافظت آن از فرسودگی می شود.
 6. کانوپی باعث کاهش لرزش دیزل ژنراتور هنگام کار و استفاده از آن می شود که بر کاهش نویز آن تاثیر مثبت دارد.
 7. کانوپی باعث افزایش ایمنی دستگاه دیزل ژنراتور با کاهش دسترسی افراد به آن به دلیل دارا بودن درب و قفل، می شود.
 8. به دلیل اتصال قطعات آن با پیچ و مهره، در صورت خرابی قطعات به راحتی می توان آن ها را تعویض کرد.
 9. باعث کاهش آلودگی صوتی دستگاه دیزل ژنراتور در صورت استفاده در محیط های مسکونی، بیمارستانی و ... می شود.
 10. نصب آن نیاز به موتورخانه ندارد و می توان آن را بر روی تریلر جهت استفاده به طور سیار و یا در محوطه ی کارگاه و سایر جاهای لازم نصب کرد.

ابعاد کانوپی سایلنت

این قطعه در ابعاد زیر تولید و به فروش می رسد:

 • ابعاد کوچک

  برای دیزل ژنراتورهای 30 KVA تا 80KVA
 • ابعاد متوسط

  برای دیزل ژنراتورهای 130 KVA تا 200KVA
 • ابعاد بزرگ

  برای دیزل ژنراتورهای KVA 600

اهمیت ابعاد کانوپی

کانوپی ها با توجه به سایز و قدرت دستگاه دیزل ژنراتور تهیه می شوند. استاندارد نبودن اندازه آن و نبود فضای کافی جهت تهویه ی هوای اتاقک ممکن است باعث داغ شدن دستگاه و کاهش کارایی و آسیب به آن شود. بنابراین مهم است که کانوپی بسیار اصولی و با دقت طراحی و تولید شود. عرض شاسی آن باید از عرض دیزل ژنراتور کمتر باشد که این امر مستلزم مصرف بیشتر ورق ها، رنگ و سایر متریال سازنده آن است که به خودی خود بر افزایش هزینه و مدت زمان ساخت آن موثر است ولی نتیجه مطلوبی خواهد داشت و باعث می شود کانوپی با کیفیت به بازار عرضه شود و خطر آسیب به دیزل ژنراتور و خسارت های مالی ناشی از آن کاهش یابد.

قیمت کانوپی سایلنت

برای بیان قیمت دقیق کانوپی سایلنت، می توانید با کارشناسان ما به صورت تلفنی مشورت داشته باشید، زیرا هزینه نهایی آن به موارد متعددی بستگی دارد.

عوامل موثر بر قیمت کانوپی سایلنت

فاکتور های متعددی بر بالا رفتن کیفیت و در نتیجه افزایش قیمت آن تاثیر دارند که در ادامه مطلب به معرفی و بررسی برخی از آن ها می پردازیم:

 1. نوع عایق صوتی

  عایق های شانه تخم مرغی در مقایسه با عایق های دیگر میزان جذب صدای بیشتری دارند. گاهی ممکن است برخی از تولید کنندگان، ابر هایی که در صنعت مبل سازی استفاده می شوند را در کانوپی به کار ببرند که این ابر ها قابل اشتعال هستند و کاربرد آن ها در مجاورت دیزل ژنراتور می تواند خطرناک باشد و همچنین عایق صوتی با کیفیتی نمی باشند. توصیه میشود قبل از خرید از دستگاه صوت سنج و فندک جهت تست کانوپی استفاده شود.
 2. میزان صدای خروجی

  میزان صدای خروجی از کانوپی نباید بیشتر از 75 دسی بل باشد. قبل از خرید بهتر است با استفاده از دستگاه تست صدا آن را امتحان کنید و در صورتی که شرایط تست را ندارید، می توانید از روی پارامتر های ظاهری آن درباره ی کیفیت کلی دستگاه اطلاعاتی به دست آورید. به طور طبیعی هرچه دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.
 3. استفاده از داکت با طراحی مناسب

  نحوه طراحی داکت ها به گونه ای که صدا فرصت خروج از آن ها را نداشته باشد و در عین حال امکان ورود و خروج هوا و ایجاد تهویه ی مناسب برای دستگاه دیزل ژنراتور، بسیار مهم است زیرا بر کیفیت و هدف کانوپی که کاهش خروج صدای دستگاه می باشد، تاثیر دارد.
 4. نوع رنگ استفاده شده

  رنگ های کانوپی در انواع و کیفیت های مختلفی وجود دارند که با کیفیت ترین نوع آن رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای می باشد که قیمت آن از سایر رنگ ها بیشتر می باشد.
 5. کیفیت نوارهای لاستیکی

  کیفیت بالای نوار های لاستیکی که دور درب های کانوپی قرار می گیرند و از خروج صدا و ورود گرد و غبار به درون آن جلوگیری می کنند، بر قیمت آن تاثیر دارند.
 6. جنس درز گیر لاستیکی

  جنس و کیفیت درزگیر لاستیکی که بین شاسی دستگاه دیزل ژنراتور و کانوپی و سایر قسمت های کاپونی مانند دستگیره ها و کلید Emergency Stop و ... قرار می گیرد و همانند نوار های لاستیکی دور درب های کانوپی عمل می کند، بر قیمت آن تاثیر دارد.
 7. جنس و ضخامت ورق استفاده شده در بدنه

  استفاده از ورق های استاندارد با ضخامت مناسب بر افزایش کیفیت کانوپی موثر است. ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت بدنه ی آن در کنترل ارتعاشات دستگاه موثر است و هرچه ورق ضخیم تر باشد، ارتعاش کم تری به دیوار های اتاقک منتقل می شود در نتیجه باعث کاهش صدای آن می شود.
 8. نوع و جنس قلاب ها، قفل ها و سایر لوازم جانبی

  استفاده از قلاب ها، کلید ها، قفل ها و سایر لوازم جانبی با کیفیت و مرغوب بر قیمت کانوپی موثر است. به طور مثال قلاب و قفل هایی از جنس فلز به جای جنس لاستیکی باعث بالا رفتن دوام و امنیت آن می شود و طبیعی است که قیمت بالاتری داشته باشند.
 9. استفاده از برش CNC

  استفاده از برش CNC برای ایجاد سوراخ های لازم برای داکت ها و سایر قسمت های کانوپی باعث افزایش کیفیت محصول می شود.

مشخصات کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

مشخصات کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

 1. داشتن درب های بزرگ در دو طرف کانوپی جهت دسترسی کامل به بخش های مختلف دستگاه دیزل ژنراتور
 2. داشتن گرمکن جهت استفاده در مناطق سردسیر
 3. قابلیت باز و بسته شدن با استفاده از پیچ و مهره ها جهت انجام تعمیرات احتمالی
 4. داشتن عایق صوتی و حرارتی شانه تخم مرغی جهت جذب صدا
 5. داشتن داکت و فضای مناسب تهویه ی هوا
 6. داشتن قفل بر روی درب ها جهت کاهش دسترسی افراد متفرقه
 7. داشتن نوار های لاستیکی جهت ایجاد عایق صدا و گرد و خاک
 8. داشتن پنجره های شیشه ای جهت مشاهده نمایشگر تابلوی کنترل دستگاه بدون نیاز به باز کردن درب های کانوپی
 9. داشتن سایلنسر اگزوز
 10. وجود کلید امرجنسی در قسمت بیرونی کانوپی جهت خاموش و روشن کردن در مواقع اضطراری
 11. قابلیت دسترسی آسان به مخزن سوخت

کلام آخر

فروشگاه دشت نور ارائه دهنده ی معتبرترین و با کیفیت ترین کانوپی های دیزل ژنراتور آماده ی راهنمایی و خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم، می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. آیا کانوپی سایلنت بر داغ کردن دستگاه و توان خروجی آن تاثیر دارد؟

  هدف از تولید آن کاهش صدای خروجی دیزل ژنراتور به طوری است که بر توان خروجی دستگاه و کارکرد آن تاثیر منفی نداشته باشد. در صورت استفاده از نوع استاندارد مشکلی در عملکرد دیزل ژنراتور ایجاد نخواهد شد. انواع غیر استاندارد می توانند تاثیر نامطلوبی بر کارایی دستگاه داشته باشند و همچنین ممکن است صدای دیزل ژنراتور را به میزان مطلوب کاهش ندهند، پس باید در هنگام خرید دیزل ژنراتور، دقت کافی را برای خرید کانوپی استاندارد داشته باشید.
خواندن 309 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

برند های ویژه