سه شنبه, 20 مهر 1400 ساعت 09:13
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

کانوپی سایلنت (کاور) دیزل ژنراتور؛ مشخصات فنی، ابعاد، مزایا و معایب اتاق سایلنت

درباره اتاق سایلنت دیزل ژنراتور شنیده اید؟

آیا به دنبال تهیه کانوپی سایلنت برای ژنراتور دیزلی خود می‌باشید؟ در رابطه با آن چیزی شنیده اید؟ کاربردها و مزیت‌های آن کدام اند؟ آیا می‌دانید که استفاده از آن چه مزیت‌هایی دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با کاور ژنراتور آشنا شوید.

اتاق سایلنت دیزل ژنراتور چیست؟

کانوپی سایلنت چیست؟

دستگاه دیزل ژنراتور به دلیل حرکات قطعات مکانیکی موتور آن، صداهای بلندی ایجاد می‌کند که برای گوش انسان آزار دهنده است. به همین منظور برای کاهش صدای آن از اتاقک عایق فلزی و یا کامپوزیتی به نام کانوپی سایلنت استفاده می‌شود که بر روی شاسی دستگاه نصب شده که اصطلاحا به آن دیزل ژنراتور سایلنت گفته می‌شود.
کاربرد دیگر این اتاقک، محافظت از این دستگاه در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و باد می‌باشد که به کاهش سرعت فرسودگی و افزایش طول عمر دستگاه کمک می‌کند.

مزایای استفاده از کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

استفاده از کاور برای ژنرانور دارای مزایای زیادی است که در ادامه شما را با مزایای کانوپی برای دیزل ژنراتور آشنا خواهیم کرد:

 1. کانوپی باعث کاهش صدای دیزل ژنراتور تا 75 دسی بل می‌شود و تنها راه حل موجود برای کاهش صدای آن است. (صدای تولیدی دیزل ژنراتور 104 دسی بل است.)
 2. در مناطق گرمسیری به خنک شدن دستگاه کمک می‌کند.
 3. در آب و هوای بارانی و برفی در برابر رطوبت محافظت می‌کند.
 4. در مناطقی که گرد و خاک زیادی دارند مانند معادن سنگ و آهک، از دستگاه در برابر گرد و غبار محافظت می‌کند.
 5. باعث افزایش طول عمر ژنراتور دیزلی و محافظت آن از فرسودگی می‌شود.
 6. باعث کاهش لرزش دیزل ژنراتور هنگام کار و استفاده از آن می‌شود که بر کاهش نویز آن تاثیر مثبت دارد.
 7. سبب افزایش ایمنی دستگاه با کاهش دسترسی افراد به آن به دلیل دارا بودن درب و قفل، می‌شود.
 8. به دلیل اتصال قطعات آن با پیچ و مهره، در صورت خرابی قطعات به راحتی می‌توان آنها را تعویض کرد.
 9. باعث کاهش آلودگی صوتی دستگاه در صورت استفاده در محیط‌های مسکونی، بیمارستانی و ... می‌شود.
 10. نصب آن نیاز به موتورخانه ندارد و می‌توان آن را بر روی تریلر جهت استفاده به طور سیار و یا در محوطه کارگاه و سایر مکان‌های لازم نصب کرد.

ابعاد اتاق سایلنت دیزل ژنراتور چقدر است؟

این قطعه در ابعاد زیر تولید و به فروش می‌رسد:

 • ابعاد کوچک

  برای دیزل ژنراتورهای 30 KVA تا 80KVA
 • ابعاد متوسط

  برای دیزل ژنراتورهای 130 KVA تا 200KVA
 • ابعاد بزرگ

  برای دیزل ژنراتورهای KVA 600

اهمیت ابعاد کاور ژنراتور دیزلی چیست؟

کانوپی‌ها با توجه به سایز و قدرت دستگاه تهیه می‌شوند. استاندارد نبودن اندازه آن و نبود فضای کافی جهت تهویه هوای اتاقک ممکن است باعث داغ شدن دستگاه و کاهش کارایی و آسیب به آن شود. بنابراین مهم است که کانوپی بسیار اصولی و با دقت طراحی و تولید شود. عرض شاسی آن باید از عرض دیزل ژنراتور کمتر باشد که این امر مستلزم مصرف بیشتر ورق‌ها، رنگ و سایر متریال سازنده آن است که به خودی خود بر افزایش هزینه و مدت زمان ساخت آن موثر است، اما نتیجه مطلوبی خواهد داشت و باعث می‌شود کانوپی با کیفیت به بازار عرضه شود و خطر آسیب به ژنراتور گازوئیلی و خسارت‌های مالی ناشی از آن کاهش یابد.

قیمت اتاق سایلنت دیزل ژنراتور

برای بیان قیمت کانوپی دیزل ژنراتور، می‌توانید با کارشناسان ما به صورت تلفنی مشورت داشته باشید، زیرا هزینه نهایی آن به موارد متعددی بستگی دارد.

عوامل موثر بر قیمت کانوپی سایلنت

فاکتورهای متعددی بر بالا رفتن کیفیت و در نتیجه افزایش قیمت آن تاثیر دارند که در ادامه مطلب به معرفی و بررسی برخی از آنها می‌پردازیم:

 1. نوع عایق صوتی

  عایق‌های شانه تخم مرغی در مقایسه با عایق‌های دیگر میزان جذب صدای بیشتری دارند. گاهی ممکن است برخی از تولید کنندگان، ابرهایی که در صنعت مبل سازی استفاده می‌شوند را در کانوپی به کار ببرند که این ابرها قابل اشتعال هستند و کاربرد آنها در مجاورت دیزل ژنراتور می‌تواند خطرناک باشد و همچنین عایق صوتی با کیفیتی نمی‌باشند. توصیه می‌شود قبل از خرید از دستگاه صوت سنج و فندک جهت تست کانوپی استفاده شود.
 2. میزان صدای خروجی

  میزان صدای خروجی از کانوپی نباید بیشتر از 75 دسی بل باشد. قبل از خرید بهتر است با استفاده از دستگاه تست صدا آن را امتحان کنید و در صورتی که شرایط تست را ندارید، می‌توانید از روی پارامترهای ظاهری آن درباره کیفیت کلی دستگاه اطلاعاتی به دست آورید. به طور طبیعی هرچه دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.
 3. استفاده از داکت با طراحی مناسب

  نحوه طراحی داکت‌ها به گونه ای که صدا فرصت خروج از آنها را نداشته باشد و در عین حال امکان ورود و خروج هوا و ایجاد تهویه مناسب برای دستگاه ژنراتور دیزلی، بسیار مهم است، زیرا بر کیفیت و هدف کانوپی که کاهش خروج صدای دستگاه می‌باشد، تاثیر دارد.
 4. نوع رنگ استفاده شده

  رنگ‌های کانوپی در انواع و کیفیت‌های مختلفی وجود دارند که با کیفیت‌ترین نوع آن رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای می‌باشد که قیمت آن از سایر رنگ‌ها بیشتر می‌باشد.
 5. کیفیت نوارهای لاستیکی

  کیفیت بالای نوار های لاستیکی که دور درب‌های اتاق سایلنت قرار می‌گیرند و از خروج صدا و ورود گرد و غبار به درون آن جلوگیری می‌کنند، بر قیمت آن تاثیر دارند.
 6. جنس درز گیر لاستیکی

  جنس و کیفیت درزگیر لاستیکی که بین شاسی دستگاه دیزل ژنراتور و کاور و سایر قسمت‌ها مانند دستگیره‌ها و کلید Emergency Stop و ... قرار می‌گیرد و همانند نوارهای لاستیکی دور درب‌های کانوپی عمل می‌کند، بر قیمت آن تاثیر دارد.
 7. جنس و ضخامت ورق استفاده شده در بدنه

  استفاده از ورق‌های استاندارد با ضخامت مناسب بر افزایش کیفیت کانوپی موثر است. ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت بدنه آن در کنترل ارتعاشات دستگاه موثر است و هرچه ورق ضخیم‌تر باشد، ارتعاش کم‌تری به دیوارهای اتاقک منتقل می‌شود در نتیجه باعث کاهش صدای آن می‌گردد.
 8. نوع و جنس قلاب‌ها، قفل‌ها و سایر لوازم جانبی

  استفاده از قلاب‌ها، کلیدها، قفل‌ها و سایر لوازم جانبی با کیفیت و مرغوب بر قیمت اتاق سایلنت موثر هستند. به طور مثال قلاب و قفل‌هایی از جنس فلز به جای جنس لاستیکی باعث بالا رفتن دوام و امنیت آن می‌شود و طبیعی است که قیمت بالاتری داشته باشند.
 9. استفاده از برش CNC

  استفاده از برش CNC برای ایجاد سوراخ‌های لازم برای داکت‌ها و سایر قسمت‌های کانوپی باعث افزایش کیفیت محصول می‌شود.

مشخصات کانوپی دیزل ژنراتور

مشخصات کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

از ویژگی‌های کانوپی سایلنت ژنراتور می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. داشتن درب‌های بزرگ در دو طرف اتاق سایلنت جهت دسترسی کامل به بخش‌های مختلف دستگاه
 2. داشتن گرمکن جهت استفاده در مناطق سردسیر
 3. قابلیت باز و بسته شدن با استفاده از پیچ و مهره‌ها جهت انجام تعمیرات احتمالی
 4. داشتن عایق صوتی و حرارتی شانه تخم مرغی جهت جذب صدا
 5. داشتن داکت و فضای مناسب تهویه هوا
 6. داشتن قفل بر روی درب‌ها جهت کاهش دسترسی افراد متفرقه
 7. داشتن نوارهای لاستیکی جهت ایجاد عایق صدا و گرد و خاک
 8. داشتن پنجره‌های شیشه ای جهت مشاهده نمایشگر تابلوی کنترل دستگاه بدون نیاز به باز کردن درب‌های کانوپی
 9. داشتن سایلنسر اگزوز
 10. وجود کلید امرجنسی در قسمت بیرونی کانوپی جهت خاموش و روشن کردن در مواقع اضطراری
 11. قابلیت دسترسی آسان به مخزن سوخت

بهترین مرکز خرید کانوپی سایلنت ژنراتور دیزلی

فروشگاه دشت نور ارائه دهنده معتبرترین و با کیفیت‌ترین کانوپی‌های دیزل ژنراتور، آماده راهنمایی و خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های لازم، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. آیا کانوپی سایلنت بر داغ کردن دستگاه و توان خروجی آن تاثیر دارد؟

  در صورت استفاده از نوع استاندارد مشکلی در عملکرد دیزل ژنراتور ایجاد نخواهد شد. انواع غیر استاندارد می‌توانند تاثیر نامطلوبی بر کارایی دستگاه داشته باشند و همچنین ممکن است صدای دستگاه را به میزان مطلوب کاهش ندهند، پس باید دقت کافی را برای خرید کانوپی استاندارد داشته باشید.
 2. قیمت ژنراتور سایلنت چقدر است؟

  برای به دست آوردن اطلاعات دقیق‌تر در این باره، لازم است تا با ما تماس بگیرید.

خواندن 1836 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.