ژنراتور برق دست دوم و نو؛ لیست قیمت و خرید انواع ژنراتور با گارانتی معتبر

چکیده مطلب

یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از صاحبان کسب و کار، صنایع و .. این است که ژنراتوری تهیه کنند که برق پایدار و بدون نوسان را بدون مشکلی برای آنها تهیه کند.
اگر شما هم با چنین دغدغه‌ای روبرو هستید، بهتر است تا انواع ژنراتور و نوع نیاز خود را بشناسید تا بتوانید مناسب‌ترین دستگاه را با مقرون به صرفه‌ترین قیمت به دست آورید.
به نظر شما چگونه می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و مناسب‌ترین نوع ژنراتور برای کارایی مورد نظرتان کدام است؟
در این مطلب مختصر و مفید با دشت نور همراه باشید تا به طور دقیق‌تر با انواع ژنراتور آشنا شده تا بتوانید بهترین آن را برای خود انتخاب کنید.

کاربردی‌ترین نوع ژنراتورها کدام اند؟

 از بین انواع متفاوت ژنراتورها، می‌توان دیزل ژنراتورها را کاربردی ترین نوع آنها دانست، زیرا این دستگاه‌ها با مزیت‌های زیر همراه هستند:
 • با تولید حرارت کمتری همراه می‌باشند.
 • مقرون به صرفه‌تر هستند.
 • قدرت بیشتری دارند.
 • و ...

چگونه بهترین نوع ژنراتور را انتخاب کنم؟

فروشگاه دشت نور با داشتن ویژگی‌های فوق العاده خود می‌تواند بهترین گزینه و همچنین یکی از مورد اطمینان‌ترین گزینه‌های شما برای خرید باشد. در ادامه بیشتر این مورد را بررسی می‌کنیم:

 1. ما در دشت نور دارای هنر سیاست قیمت گذاری هستیم.

  یعنی به طور کاملا منطقی و درست بین عرضه، تقاضا و قیمت رابطه مشخصی را برقرار می‌کنیم تا شما عزیزان بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.
 2. قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان فنی ما به صورت رایگان مشاوره داشته باشید.

  در این صورت قطعا انتخاب درستی خواهید داشت و هزینه خود را برای دستگاهی که بهترین کارایی و عملکرد را برای شما داشته باشد، پرداخت خواهید کرد.
 3. متخصصان دشت نور در نصب و راه انداری ژنراتور به شما کمک می‌کنند.

  باید بدانید که این موضوع در عملکرد و ماندگاری دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. انجام این فرایند توسط افراد غیرمجرب ممکن است تا منجر به خرابی دستگاه، آسیب رسیدن به آن، کاهش کارایی و طول عمر آن گردد.
 4. خدمات پشتیبانی مورد نظر شما را داریم.

  یکی از نگرانی‌های تمام افرادی که برای تهیه این نوع دستگاه‌ها اقدام می‌کنند، این است که اگر دستگاه آنها به هر دلیلی با هر نوع خرابی روبرو شد، چگونه باید برای رفع آن اقدام نمایند و چه هزینه ای را باید بابت آن بپردازند. فروشگاه دشت نور با داشتن 10 سال خدمات پس از فروش برای انواع ژنراتورهای خود این اطمینان را در زمان خرید ژنراتور برای شما عزیزان فراهم می‌آورد.

انواع ژنراتور بر اساس نوع سوخت

این دستگاه‌ها با توجه به نوع سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، گازی و دیزلی (گازوئیلی) تقسیم بندی می‌شوند که عبارت‌اند از:

 1. ژنراتورهای بنزینی

  این نوع دستگاه‌ها از انواع پرکاربرد ژنراتورها محسوب می‌شوند که البته در محیط‌هایی که دارای آب و هوای سرد هستند، کارایی مناسبی ندارند. بیشترین کارایی آنها در مقیاس‌های کوچک و خانگی است. همچنین این نوع دستگاه‌ها دارای هزینه اولیه پایین‌تری نیز می‌باشند.
 2. ژنراتورهای گازوئیلی (دیزلی)

  از این نوع ژنراتورهای برق عموما برای موارد صنعتی بزرگ تا متوسط استفاده می‌شود، زیرا قدرت بسیار بالایی دارند. البته می‌توان بیان کرد که آلودگی صوتی و محیطی بیشتری نیز نسبت به دیگر انواع دارند که البته در مدل‌های جدید میزان سر و صدای آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است. با این حال استفاده از دیزل ژنراتور تنها در مکان‌هایی که دارای تهویه مناسب می‌باشند، مناسب است.
  از مزایای این نوع دستگاه‌ها می‌توانیم به هزینه سرویس و نگهداری پایین و طول عمر بالای آنها اشاره کنیم.
 3. ژنراتورهای گازسوز

  ژنراتور گازسوز به دلیل داشتن کمترین میزان آلودگی، قیمت بیشتری نسبت به دیگر انواع ژنراتورها دارند.

انواع ژنراتور بر اساس کارکرد

میزان برق مصرفی توسط ژنراتورها در صنایع مختلف دارای تفاوت‌های بسیاری می‌باشد. همچنین باید بدانید که صنایع، مصارف متفاوتی نسبت به مصارف مسکونی و خانگی دارند. این به دلیل تفاوت در توان خروجی آنها است که بر همین اساس این دستگاه‌ها دارای انواع کوچک تا بزرگ می‌باشند. در ادامه این نوع دستگاه‌ها با در نظر گرفتن کارکرد خود عبارت‌اند از:

 1. ژنراتورهای صنعتی

  از این نوع دستگاهها برای تامین نیروی الکتریسیته در مکان هایی مانند کارخانه های بزرگ، معادن و ... استفاده شده که به همین دلیل دارای قدرت بالایی هستند.

 2. ژنراتورهای نیمه صنعتی

  از انواع ژنراتورهای نیمه صنعتی بیشتر برای مصارفی مانند جوشکاری، دستگاه تخریب و ... استفاده می‌شود.
 3. ژنراتورهای خانگی

  این نوع دستگاه‌ها که عموما دارای توان پایینی می‌باشند، مناسب برای مصارف خانگی هستند.

انواع ژنراتور بر اساس خروجی

بر اساس این نوع طبقه بندی می‌توان این دستگاه‌ها را به تک فاز و سه فاز تقسیم کرد. دو رشته سیم در سیستم تک فاز و چهار رشته سیم در سیستم سه فاز مورد استفاده شده اند. نوع تک فاز معمولا برای مصارف خانگی کاربرد داشته که هزینه اولیه پایین‌تری نیز دارد و نوع سه فاز معمولا برای مصارف صنعتی کاربرد دارد.

انواع ژنراتور بر اساس مدت زمان و میزان تامین برق

بر اساس این طبقه بندی می‌توانیم موارد زیر را بیان کنیم:

 1. ژنراتور اضطراری

  ژنراتورهای اضطراری می‌توانند در مدت زمان طولانی آماده به کار بوده و مورد استفاده قرار بگیرند.
  بیشترین کاربرد آنها عمدتا در بیمارستان‌ها، مراکز ادارای و ... می‌باشد.
 2. ژنراتور دائمی

  کاربرد این ژنراتورها برای مکان‌ها و مشاغلی می‌باشد که دسترسی به برق شهری نداشته و نمی‌توانند از آن استفاده کنند.
 3. ژنراتور پایه

  این نوع دستگاه‌ها می‌توانند در مدت زمان طولانی میزان بارهای متفاوتی تولید کنند و تفاوتی که با ژنراتورهای دائمی دارند، این است که به طور دائم کار نکرده، اما می‌توانند همانند ژنراتورهای اضطراری برای مدت طولانی برق تولید نمایند.

کدام نوع ژنراتور برای شما مناسب می‌باشد؟

برای اینکه بدانید کدام یک از انواع بیان شده از ژنراتورها برای شما مناسب می باشد، لازم است تا نوع نیاز خود برای تامین برق را به خوبی بشناسید.
متخصصان فنی دشت نور در این زمینه با شما همراه هستند تا بتوانید کارکرد دستگاه، توان مصرفی مورد نیاز و تمام موارد دیگری را که باید در نظر داشته باشید را به درستی اولویت بندی نمایید.

بهترین نوع ژنراتور

به طور کلی هرکدام از انواع ژنراتور برق با داشتن مزیت‌ها و معایب خود می توانند در نوع خود بهترین باشند. اما با این حال می‌توان بیان کرد که از نظر سوخت مصرفی، دیزل ژنراتورها از نظر تامین برق کارایی بسیار بیشتری نسبت به دیگر انواع خود دارند. مزایای آن به دلیل موارد زیر می‌باشد:

 1. ژنراتور دیزلی نسبت به ژنراتورهای گازی دارای قدرت بیشتری می‌باشند.
 2. توان بیشتری نسبت به ژنراتور با گاز طبیعی تولید می‌کنند.
 3. دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور با گاز طبیعی بار مصرفی بیشتری تولید می‌کند.
 4. ژنراتورهای دیزلی همانند دیگر انواع ژنراتورها دارای کاربراتور و یا شمع نمی‌باشند که همین طراحی سبب کارایی بهتر آنها می‌گردد. این ویژگی در نهایت هزینه تعمیر و نگهداری را نیز کاهش می‌دهد.
 5. طراحی دیزل ژنراتورها به گونه ای می‌باشد که طول عمر و دوام بسیار بالایی دارند.
 6. دیزل ژنراتورها بهترین منبع برای یک منبع تغذیه بدون وقفه می‌باشند.
 7. دیزل ژنراتورها بر خلاف ژنراتورهای بنزینی، به سوخت گیری کمتری نیاز دارند و همچنین دارای سوخت ایمن‌تری می‌باشند.
 8. انواع ژنراتورهای دیزلی به نسبت انواع بنزینی صدای کمتری دارند.

ویژگی ژنراتورهای مدرن

ژنراتورها ده‌ها سال است که وجود دارند، اما فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است تا آنها را کارآمدتر و قابل اعتمادتر کند. ژنراتورهای مدرن اکنون با انواع ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید عرضه می‌شوند:

 1. قابل حمل بودن

  پیشرفت در فناوری اغلب با مزایای قطعات فشرده‌تر همراه است و ژنراتورها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باتری‌ها و موتورهای کوچک تر و کارآمدتر به ژنراتورهای قابل حمل اجازه می‌دهند تا زمان‌های کار طولانی‌تر و توان خروجی بالاتری داشته باشند. حتی برخی از ژنراتورهای صنعتی قابلیت یدک کشی دارند و می‌توان آنها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.
 2. اثرات کمتر زیست محیطی

  ژنراتورهایی که از منابع انرژی تجدیدپذیر سوخت می‌گیرند، به سرعت در حال افزایش محبوبیت خود هستند. برخی از مردم ترجیح می‌دهند تا ژنراتورهای گازسوز و دیزلی را برای مدل‌های سازگار با محیط‌زیست با انرژی خورشیدی، توربین‌های بادی یا توربین‌های آبی کنار بگذارند. گاز طبیعی همچنین یک گزینه برق محبوب برای صاحبان خانه و مشاغل است که به دنبال کاهش ردپای کربن دی اکسید هستند.
 3. توان خروجی قابل توجه

  در حالی که همه به توان خروجی بالا نیاز ندارند، مشاغل و ساختمان‌های بزرگ معمولاً به برق بیشتری از ژنراتورهای خود نیاز دارند. خوشبختانه، ژنراتورهای مدرن می‌توانند ظرفیت 300 کیلووات یا بالاتر داشته باشند. بزرگترین و قدرتمندترین ژنراتورها هنوز معمولاً برای عملکرد به سوخت دیزل نیاز دارند، اما احتمالاً با پیشرفت فناوری تغییر خواهد کرد.
 4. ویژگی‌های کاهش نویز و صدا

  هر چه ژنراتور بزرگتر باشد، نویز و صدای بیشتری تولید می‌کند. برای کاهش آلودگی صوتی، تولیدکنندگان شروع به استفاده از ویژگی‌های کاهش صدا با کیفیت بالا در محصولات خود کرده اند. اگر ژنراتور شما این ویژگی را ندارد، می‌توانید با کارشناسان دشت نور مشورت کنید و وسیله ای مناسب برای کاهش صدای ژنراتور خود تهیه نمایید.

تعمیر انواع ژنراتور

تمام انواع ژنراتورها در بازه‌های زمانی متفاوت به سرویس و تعمیرات نیاز دارند که این موضع بستگی به نوع دستگاه دارد. در رابطه با انواع دیزل ژنراتورها می‌توان گفت که معمولا بعد از 250 تا 500 ساعت کارکرد به سرویس نیازمند می‌باشند. باید این را بدانید که توجه به سرویس و نگهداری اصولی و درست از دستگاه سبب کارایی و عملکرد بهتر و همچنین افزایش طول عمر آن می‌گردد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما کاتالوگ دستگاه را به درستی مطالعه نمایید و همچنین می‌توانید با کارشناسان و متخصصان فنی دشت نور به صورت رایگان مشاوره داشته باشید.

ژنراتور نو بخرم یا ژنراتور دست دوم؟

هرکدام از این نوع دستگاه‌ها با توجه به عملکردی که از آن انتظار دارید و هزینه ای که می‌خواهید برای دستگاه خود پرداخت کنید، مزایا و معایب خود را دارند.
خرید ژنراتور نو با ضمانت تولید کننده همراه بوده که با در نظر گرفتن نوع و برند هر ژنراتور تفاوت دارد.
در رابطه با ژنراتورهای دست دوم باید بیان کرد که با وجود نداشتن ضمانت تولید کننده، اما با قیمت بسیار پایین در دسترس می‌باشند و همچنین آنها آماده به استفاده هستند و دسترسی محدود برای کار ندارند.

ژنراتور تک فاز بزرگ

ژنراتورهای تک فاز بزرگ معمولا در توان‌های 1 کاوا تا 5 کاوا تولید می‌شوند که کارایی آنها به طور عمده برای دستگاه‌های قابل حمل، مصارف خانگی و ... در زمان قطع شبکه برق می‌باشد.

خرید انواع ژنراتور از دشت نور

جهت خرید و تهیه انواع ژنراتور به صورت مقرون به صرفه که با نیاز مصرفی شما متناسب باشد، می‌توانید از کارشناسان و متخصصان فنی ما کمک بگیرید.
برای دریافت اطلاعات ببشتر می‌توانید با فروشگاه دشت نور تماس بگیرید و از خدمات بی نظیر ما مطلع گردید.

مشاوره رایگان قبل از خرید ژنراتور

یکی از خدمات موثر فروشگاه دشت نور برای شما عزیزان، مشاوره رایگان توسط متخصص و کارشناس فنی قبل از خرید دستگاه می‌باشد.
شاید تاکنون به مزایای مشاوره رایگان توجه نکرده باشید.
اما پیش‌تر در این مطلب، مشاهده نمودید که ژنراتور بر اساس کارکرد، توان مصرفی و کارایی خود انواع بسیار متنوعی دارد. بنابراین برای اینکه بهترین کارایی را از دستگاه خود به دست آورید، ضمن اینکه آن را با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای تهیه نمایید، بهتر است تا قبل از خرید تمام اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را توسط کارشناسی کاردان به دست آورید.
برای این کار می‌توانید با دشت نور تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. کاربرد انواع ژنراتور چیست؟

  هر نوع از ژنراتور دارای کاربرد خاص خود می‌باشد و با توجه به کارایی که از آن انتظار می‌رود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  به طور کلی تمام ژنراتورها یا به تولید برق می‌پردازند و یا برق را ذخیره کرده تا در مواقع قطعی برق از آن استفاده نمایند.
  برخی از انواع ژنراتورها در این شرایط به طور خودکار روشن شده و برخی دیگر به صورت دستی فعال می‌شوند.
 2. قیمت ژنراتور تحت تاثیر چه مواردی است؟

  محل استفاده، کارایی مورد نیاز شما، نوع و برند دستگاه، نوع سوخت دستگاه، کیفیت آن، دست دوم و یا آکبند بودن ژنراتور و ... همگی از مواردی می‌باشند که قیمت نهایی را تعیین می‌کنند.
  برای دریافت اطلاعات دقیق می‌توانید به صفحه محصولات سایت مراجعه داشته و یا با ما تماس بگیرید.
 3. در صورت خرابی ژنراتور به کجا مراجعه کنم؟

  در صورتی که ژنراتور شما دچار هر نوع خرابی شد، حتما از یک کارشناس و متخصص فنی در این زمینه کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 4. ژنراتور AC چیست؟

  این نوع دستگاه‌ها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی AC تبدیل می‌کنند که طراحی آنها جریان متناوبی می‌باشد که دارای فرکانس 50 الی 60 هرتز است.
  AC کارایی خوبی برای تامین برق منازل مسکونی، ادارات، ساختمان‌ها و ... دارد.
 5. ژنراتور DC چیست؟

  این نوع ژنراتور، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی DC تبدیل می‌کند. جریان DC(جریان مستقیم) در واقع نوعی جریان یک طرفه می‌باشد که می‌تواند کارایی‌های زیادی از جمله شارژ باتری، سیستم های الکترونیکی، موتورها و دیگر موارد داشته باشد.

ژنراتور دائم کار کوچک چیست و در چه بازه های توانی وجود دارد؟ برای چه مصارفی از این نوع دستگاه ها استفاده می شود؟ دراین مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این نوع ژنراتورها به دست آورید.

ژنراتور آماده به کار چیست؟ آیا خرید این نوع ژنراتورها ضرورت دارد؟کاربردهای ژنراتور اضطراری کدام اند؟ ماندگاری این دستگاه ها چقدر می باشد؟ در این مطلب با دشت نور همراه باشید تا اطلاعات موثری در خصوص ژنراتورهای آماده به کار یا اضطراری به دست آورید.

ژنراتور اینورتر چیست و چه مزایایی دارد؟ این دستگاه ها برای چه مصارفی کاربرد دارند؟ آیا تفاوت آن ها را با ژنراتور های معمولی می شناسید؟ این دستگاه ها چه قیمتی دارند و چگونه کار می کنند؟ آیا معایبی نیز به همراه دارند؟کدام اندازه از ژنراتور های اینورتر برای شما مناسب تر می باشند؟ در این مطلب با دشت نور همراه باشید تا پاسخ بسیاری از سوالات خود را درباره ژنراتور های اینورتر به دست آورید.

ژنراتورهای dc چه کاربردها و مزیتهایی دارند؟ آیا این دستگاه ها را میشناسید؟ آیا معایبی نیز دارند؟ این ژنراتورها چه قطعاتی داشته و نحوه کارکرد آنها به چه صورت میباشد؟ در این مقاله مختصر و مفید با دشت نور همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با ژنراتورهای dc و تفاوت آن با ژنراتور ac به دست آورید.

ژنراتور MHD چیست و برای چه مصارفی کاربرد دارد؟ مزیت های آن کدام است؟ استفاده از زغال سنگ در این دستگاه ها چه مزیت هایی دارد؟در این مطلب مختصر و مفید با دشت نور دیزل همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

ژنراتور لوری سومر فرانسه برای چه مصارفی کاربرد دارد و مزیت‌های آن کدام است؟ آیا می‌توان به راحتی این نوع دستگاه را تهیه کرد؟ شرایط خرید آنها در بازار ایران به چه صورت است؟ در این مطلب با دشت نور همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با شرکت لوری سومر فرانسه و محصولات آن به دست آورید.

در رابطه با ژنراتور های استمفورد انگلیس چه می دانید؟ چه کاربرد هایی دارند؟مزیت های این نوع ژنراتورها کدام اند؟ چه مواردی را باید در زمان خرید استمفورد در نظر داشته باشید؟ قیمت این دستگاه به چه مواردی بستگی دارد؟در این مقاله با دشت نور همراه باشید تا اطلاعات موثری در خصوص این نوع ژنراتور ها به دست آورید.

ژنراتور های مکالته ایتالیا چه مزیت ها و کاربرد هایی دارند؟ چگونه می توان یک ژنراتور مکالته خوب و کارامد را انتخاب کرد؟انواع آن کدام اند؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی دقیق تر ژنراتور های مکالته بپردازیم.